درگاه واسط طراحی وب سایت
مشاهده نمونه کارها

اطـلاعیــه

برخی از مطالب سایت به خاطر فعل و انفعالاتی حذف گردیده اند. اکثر قالب های رزبلاگی به دلیل وجود مشکلات بالایی که در امر ترجمه ما وجود داشت از دسترس خارج شده اند و پیشنهاد میشود تا اطلاع ثانوی قالب های حذف شده از سایت را تعویض نمایید. زیرا به زودی فایل های آنها از سرور نیز حذف خواهند گشت. به زودی قالب هایی برای رزبلاگ با امکانات و کدنویسی قوی تر قرار خواهد گرفت.
از صبر شما در رابطه با سرعت لود ضعیف وبسایت عذرخواهی میکنیم. به زودی بر روی سرور های قدرتمندتری انتقال داده میشویم.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanel


این مطلب در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۴ در دسته "آموزش < ترفندها و نکات" فرستاده شده است.
(87 مطلب ارسالی)

توی زندگیم در رقابت با کسی نیستم، هدف من شکست موفقیت قبلیمه...


پوریا
آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanel
آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در CpanelReviewed by پوریا امجدزاده on Oct 5Rating: 4.0آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanelدر این مقاله همراه ما شوید تا آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت را فراگیرید. در این آموزش شما یاید خواهید گرفت چگونه از سایت خود بک آپ تهیه کنید.

در این مقاله همراه ما شوید تا آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت را فراگیرید. در این آموزش شما یاید خواهید گرفت چگونه از سایت خود بک آپ تهیه کنید. فرقی نمی کند سایت وردپرس باشد یا جوملا و یا هرچیز دیگری. در این آموزش در محیط Cpanel نحوه آموزش فول بک آپ از سایتتان را به شما عزیزان یاد میدهیم.

با شناسه (username) و رمز عبور (password) که در دست دارید وارد محیط Cpanel شوید، برای ورود به Cpanel میتوانید با قرار دادن “:۲۰۸۲” پس از آدرس سایتتون اقدام کنید. (مثال: http://exapmle.com:2082)

پس از ورود به محیط Cpanel از دسته Files بر روی گزینه Backup کلیک کنید.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanelدر صفحه جدید بر روی گزینه Download a Full Webstie Backup کلیک کنید.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanelدر صفحه بعدی که ظاهر میشود می توانید ایمیل خود را وارد کنید تا فرایند بک آپ گیری که به اتمام رسید به شما با ایمیل اطلاع داده شود و یا اینکه گزینه Do not send email notification of backup completion را انتخاب کرده تا پس از اتمام فرآیند ایمیلی برایتان ارسال نشود، سپس بر روی دکمه Generate Backup را کلیک کنید.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanel

با این کار فرایند بک آپ گیری شروع می شود و پس از اتمام برای شما ایمیلی ارسال می شود که فرایند بک آپ گیری به اتمام رسیده است در صورتی که ارسال ایمیل را انتخاب کرده باشید. لازم به ذکر است که زمان بک آپ گیری بر اساس حجم اطلاعات شما زمان بر است. فایل فشرده فول بک آپ را در مسیر home هاست شما قرار گرفته است.

پس از اتمام کار شما با وارد File Manager شدن و در مراجعه به مسیر Home دایرکتوری فایل بک آپ خود را میبایست رویت نمائید. این فایل با پسوند tar.gz ذخیره می شود.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanel

پس از یافتن فایل، سطح دسترسی (Permission) آن را به ۰۷۷۷ تغییر دهید و سپس آن را به پوشه public_html یا همان www منتقل کنید. فایل را به یکی از این دو پوشه منتقل کنید تا بتوان لینک مستقیم را ایجاد کرد.

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سایت در Cpanel

بعد فول از انتقال فول بک آپ به پوشه های ذکر شده، نام فایل بک آپ را به صورت کامل copy کنید و بعد از نام دامنه خود آن را paste کنید.

نمونه لینک مستقیم به صورت زیر خواهد شد:

http://example.com/backup-1.14.2014_16-54-54_username.tar.gz

ساده بود نه؟ چون باید بگویم که این آموزش هم به پایان رسید.

موفق و پیروز باشید

ShortLink:   http://naz-skin.ir/?p=2455