درگاه واسط طراحی وب سایت
مشاهده نمونه کارها

اطـلاعیــه

برخی از مطالب سایت به خاطر فعل و انفعالاتی حذف گردیده اند. اکثر قالب های رزبلاگی به دلیل وجود مشکلات بالایی که در امر ترجمه ما وجود داشت از دسترس خارج شده اند و پیشنهاد میشود تا اطلاع ثانوی قالب های حذف شده از سایت را تعویض نمایید. زیرا به زودی فایل های آنها از سرور نیز حذف خواهند گشت. به زودی قالب هایی برای رزبلاگ با امکانات و کدنویسی قوی تر قرار خواهد گرفت.
از صبر شما در رابطه با سرعت لود ضعیف وبسایت عذرخواهی میکنیم. به زودی بر روی سرور های قدرتمندتری انتقال داده میشویم.

تشخیص روز و شب با php


این مطلب در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ در دسته "آموزش < آموزش PHP" فرستاده شده است.
(87 مطلب ارسالی)

توی زندگیم در رقابت با کسی نیستم، هدف من شکست موفقیت قبلیمه...


پوریا
تشخیص روز و شب با php
تشخیص روز و شب با phpReviewed by پوریا امجدزاده on Apr 4Rating: 2.5تشخیص روز و شب با phpآموزش تشخیص روز و شب با php و نوشتن تابع برای استفاده در پوسته های ودرپرس

درود. در این مطلب آموزش میبینیم تشخیص روز و شب با php چطور امکان پذیر است. شاید برای شما هم پیش اومده باشد که بخواهید مثلا وقتی کاربرانتون صبح به سایت مراجعه می کنند با پیغام صبح بخیر و وقتی که عصر به سایت شما مراجعه می کنند با پیغام عصر بخیر و … مواجه شوند. تشخیص شب و روز با PHP و JavaScript امکان پذیر است. در این آموزش زبان PHP رو مدنظر میگیریم زیرا برای قالب های وردپرسی میشود با نوشتن یک تابع این کار رو انجام داد.

تشخیص روز و شب با php چگونه است؟

کار تشخیص روز و شب و گفتن پیام خوش آمد گویی یکی از ساده ترین کارهای php محسوب میشود. تنها لازمه که شما با استفاده از تابع getdate و یک دستور شرطی if-else این قطعه کد را ایجاد کنید.

به راحتی شما به وسیله کد زیر میتونید شرط های خودتون رو قرار بدید و ساعت های دلخواهی انتخاب کنید تا پیغام مورد نظرتون رو به کاربر نمایش بدید.

 کمی بر کد ها دقت کنیم:

توی این کد ابتدا با تابع getdate مقدار تاریخ و ساعت فعلی رو میگیریم و بعد از اون مقدار ساعت (hour) را از اون تفکیک میکنیم و توی شرط قرار میدیم.

گر اون مقدار بین ۷ و ۱۱ بود پیغام “صبح بخیر” رو چاپ کنه و اگر بین ۱۱ و ۱۴ بود پیغام “ظهر بخیر” رو چاپ کنه و اگر بین ۱۴ و ۱۹ بود پیغام “عصر بخیر” رو چاپ کنه و در نهایت اگر بین ۱۹ تا ۶ بود پیغام “شب بخیر” رو چاپ کنه .

در قطعه دستور شرطی که ما ایجاد کردیم تنها دو شرط وجود داره!

چون ساعت از ۰ تا انتهای ۲۳ هستش ما یک بار از ۱۹ تا ۲۴ رو چک می کنیم و یک بارم از ۰ تا ۶ رو بررسی می کنیم.

حالا دیگه خودتون به راحتی میتونید ساعت ها را به دلخواه خودتون تغییر بدید.

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق و سربلند باشید

ShortLink:   http://naz-skin.ir/?p=1736