درگاه واسط طراحی وب سایت
مشاهده نمونه کارها

اطـلاعیــه

برخی از مطالب سایت به خاطر فعل و انفعالاتی حذف گردیده اند. اکثر قالب های رزبلاگی به دلیل وجود مشکلات بالایی که در امر ترجمه ما وجود داشت از دسترس خارج شده اند و پیشنهاد میشود تا اطلاع ثانوی قالب های حذف شده از سایت را تعویض نمایید. زیرا به زودی فایل های آنها از سرور نیز حذف خواهند گشت. به زودی قالب هایی برای رزبلاگ با امکانات و کدنویسی قوی تر قرار خواهد گرفت.
از صبر شما در رابطه با سرعت لود ضعیف وبسایت عذرخواهی میکنیم. به زودی بر روی سرور های قدرتمندتری انتقال داده میشویم.

متا تگ Keywords نقشه مهمی در سئو دارد؟


این مطلب در تاریخ ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ در دسته "آموزش < آموزش SEO" فرستاده شده است.
(87 مطلب ارسالی)

توی زندگیم در رقابت با کسی نیستم، هدف من شکست موفقیت قبلیمه...


پوریا
متا تگ Keywords نقشه مهمی در سئو دارد؟
متا تگ Keywords نقشه مهمی در سئو دارد؟Reviewed by پوریا امجدزاده on Aug 24Rating: 5.0متا تگ Keywords نقشه مهمی در سئو دارد؟

متا تگ Keywords نقشه مهمی در سئو دارد؟ آیا لازم است از Keyword ها استفاده نماییم؟ با ما تا پایان این مقاله باشید به شما میگوییم که نقش کمات کلیدی در سئو مطالب به شکل در آمده است.

Meta Keywords که اول بوجود آمد ،کار را برای موتورهای جستجو راحت کرد و مورد استقبال بسیاری از وبمسترها قرار گرفت و در سئو و رتبه گوگل نقش به موثری ایفا میکرد، اما پس از چندی اوضاع به این صورت پیش نرفت و عده ای با گذاشتن کیورد های نامربوط و زیاد توانستند تا بازدید زیادی از سوی موتورهای جستجو دریافت کنند!

این وضع تا سال ۲۰۰۹ جریان داشت تا اینکه موتورهای جستجو مثل گوگل تغییراتی در سیستم خود جهت افزایش کیفیت جستجو بوجود آوردند. گوگل به صورت علنی در وبلاگ خود اعلام داشت که برای رتبه بندی از Meta Keywords استفاده نخواهد کرد…

حال احتمالا سوالات زیادی در ذهنتان به وجود آمده که بعضی از آنها را پیش بینی کردم و به آن ها پاسخ میدهم :

سوال : چرا گوگل از Meta Keywords در رتبه بندی سایت ها استفاده نمیکند؟

پاسخ : در پاسخ کوتاه میتوان گفت که چون برخی از وبمستران با وارد کردن متا کیورد های نامربوط و انبوه باعث آزار و اذیت جستجوکننده ها شدند، گوگل به این فکر افتاد که دیگر از متا کیورد در رتبه بندی سایت های استفاده نکند.

سوال : آیا گوگل تمامی متا تگ ها را مسدود کرده یا تا تنها متا کیورد را ؟

پاسخ : خیر . گوگل تنها Meta Keywords را مسدود کرده و باقی متا تگ ها در گوگل مانند Meta Description هنوز قابل اجراست.

سوال : آیا گوگل برای همیشه Meta Keywords را مسدود خواهد کرد؟

پاسخ : جواب نامعلوم است! اما گوگل سعی دارد رضایت کاربران را جلب کند و تا زمانی که این مشکل وجود داشته باشد گوگل از متا کیورد در رتبه بندی استفاده نمیشود.

سوال : آیا تنها گوگل از Meta Keywords استفاده نمیکند ؟

پاسخ : خیر دومین غول جستجو Bing نیز از این قاعده مستثنا نیست. ولی در موتور های جستجوی یاهو و Ask استفاده میشود.

سوال : ۲ موتور جستجو از Meta Keywords در رتبه بندی استفاده میکند و دو موتور دیگر استفاده نمیکند ! حال در سایت خود از Meta Keywords استفاده کنیم؟

پاسخ : آن دو موتور جستجو که از متا کیورد در رتبه بندی استفاده نمیکنند از مهم ترین موتورجستجو ها هستتند که میتوانند به شما بازدید زیادی بفرستند ولی Yahoo و Ask هم زیاد مهم نبوده و از طرف دیگر بازدید زیادی به سایت شما (به خصوص سایت های فارسی) نمیفرستد.

در صورت استفاده بیش از حد و غیر طبیعی باعث ناراحتی آن دو موتور جستجو اول میشوید و درحدود ۹۰% بازدید سایت خود را از موتور جستجو از دست میدهید.

در صورتی که باز هم راضی نیستید با Meta Keywords خداحافظی کنید و دوست ندارید بازدید های ارجاع شده محدود سایت خود را از موتورهای جستجوی Yahoo و Ask از دست بدهید، حداقل از متا کیورد ها در صفحات وب خود کم استفاده کنید! و حداکثر استفاده متا کیورد را در سایت خود ۵ قرار دهید. تا از طرفی باعث ناراحتی گوگل و بینگ نشوید و از طرفی ، yahoo و ask را از دست ندهید.

به صورت کلی اگر خودتان به سایتهای بزرگ جهانی، وبلاگهای سئوکاران بزرگ و .. نگاهی بیاندازید خبری از متا کیورد نیست !

همچنان Joost DeValk که یکی از سئوکارهای بزرگ وب هست هم در وبلاگ خود از متا کیورد استفاده نکرده و هم در افزونه WordPress SEO پیشنهاد کرده که از این متا استفاده نکنید!

و هم میتونید خودتان دست بکار شوید ! و این تجربه را انجام دهید ! سایتی را باز کنید که از متا کیورد استفاده کرده باشد، متا کیوردی را که وارد کرده است در گوگل جستجو کنید، آیا سایتش را مشاهده میکنید؟!

به احتمال ۹۷% پاسخ خیر است و آن ۳% باقی مانده احتمال دارد که سایت بخاطر Anchor text در جستجو دیده شود.

حال موضوع که روشن شد ! میتوانید خودتان تصمیم بگیرید !

ShortLink:   http://naz-skin.ir/?p=806