درگاه واسط طراحی وب سایت
مشاهده نمونه کارها

اطـلاعیــه

برخی از مطالب سایت به خاطر فعل و انفعالاتی حذف گردیده اند. اکثر قالب های رزبلاگی به دلیل وجود مشکلات بالایی که در امر ترجمه ما وجود داشت از دسترس خارج شده اند و پیشنهاد میشود تا اطلاع ثانوی قالب های حذف شده از سایت را تعویض نمایید. زیرا به زودی فایل های آنها از سرور نیز حذف خواهند گشت. به زودی قالب هایی برای رزبلاگ با امکانات و کدنویسی قوی تر قرار خواهد گرفت.
از صبر شما در رابطه با سرعت لود ضعیف وبسایت عذرخواهی میکنیم. به زودی بر روی سرور های قدرتمندتری انتقال داده میشویم.

معرفی تگ Progress در HTML


این مطلب در تاریخ ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ در دسته "آموزش < آموزش HTML" فرستاده شده است.
(87 مطلب ارسالی)

توی زندگیم در رقابت با کسی نیستم، هدف من شکست موفقیت قبلیمه...


پوریا
معرفی تگ Progress در HTML
معرفی تگ Progress در HTMLReviewed by پوریا امجدزاده on Feb 22Rating: 2.5معرفی تگ Progress در HTMLدر این مقاله میپردازیم به معرفی تگ Progress در HTML که در نسل HTML5 این تگ به خوانده تگ های HTML پیوسته است.

در این مقاله میپردازیم به معرفی تگ Progress در HTML که در نسل HTML5 این تگ به خوانده تگ های HTML پیوسته است. شما با استفاده از این تک میتوانید فرایند پیشرفت یک پروسه بر روی صفحات وب خودتان بدون نیاز به فراخوانی جاوا اسکریپت و … نمایش دهید.

نمایش پروسه ها برای سایت های خدماتی که با کاربران در تعامل هستند گزینه ایی مهم و حیاتی میباشد، زیرا با استفاده از این نمودار مشتری از میزان پیشرفت سفارش خود مطلع شده و حس خاطر نشانی در وجودش جای میگیرد.

حالت کلی این برچسب به شکل زیر است:

<progress value="45" max="100"></progress>

خصیصه Max حداکثر مقدار عددی برای نمودار یا پروسه را تعیین می کند. به عنوان مثال کاری باید در ۱۰۰% یا ۵۰ واحد انجام شود. و دقیقا مقابل این خصیصه min است که نشان دهنده نقطه شروع پروسه میباشد.
خصیصه Value، خاصیت عددی تعیین کننده میزان درصد یا واحدی است ، که از کل میزان پروسه انجام شده است . برای مثال ۴۵% از کل کار را در قطعه کد بالا تعیین شده است و برای کاربران ۴۵% از نمودار پر شده نمایش داده میشود.
گزینه قابل توجه این تگ این است که در تمامی مرورگر های استاندارد قابل نمایش بوده و مشکلی با مرورگر IE ندارد.
نتیجه کار به صورت زیر است:

 

تگ Progress در HTML را میتوانید با CSS شکل دهی کنید ولیکن برای پویاسازی آن میبایست از جاوا اسکریپت کمک بگیرید.

آموزش استفاده از CSS در تگ Progress

ShortLink:   http://naz-skin.ir/?p=1612