درگاه واسط طراحی وب سایت
مشاهده نمونه کارها

اطـلاعیــه

برخی از مطالب سایت به خاطر فعل و انفعالاتی حذف گردیده اند. اکثر قالب های رزبلاگی به دلیل وجود مشکلات بالایی که در امر ترجمه ما وجود داشت از دسترس خارج شده اند و پیشنهاد میشود تا اطلاع ثانوی قالب های حذف شده از سایت را تعویض نمایید. زیرا به زودی فایل های آنها از سرور نیز حذف خواهند گشت. به زودی قالب هایی برای رزبلاگ با امکانات و کدنویسی قوی تر قرار خواهد گرفت.
از صبر شما در رابطه با سرعت لود ضعیف وبسایت عذرخواهی میکنیم. به زودی بر روی سرور های قدرتمندتری انتقال داده میشویم.

کد نمایش سیستم عامل کاربر


این مطلب در تاریخ ۰۳ فروردین ۱۳۹۴ در دسته "آموزش < آموزش JavaScript < آموزش PHP" فرستاده شده است.
(87 مطلب ارسالی)

توی زندگیم در رقابت با کسی نیستم، هدف من شکست موفقیت قبلیمه...


پوریا
کد نمایش سیستم عامل کاربر
کد نمایش سیستم عامل کاربرReviewed by پوریا امجدزاده on Mar 23Rating: 3.5کد نمایش سیستم عامل کاربر

حتما در خیلی از سایت ها دیدید که اطلاعات سیستم عامل شما را برای شما به نمایش میگذارند. در این مقاله میپردازیم به کد نمایش سیستم عامل کاربر که شما هم بتوانید این قابلیت را درون پوسته خود داشته باشید.
برخی از سیستم ها همچون رزبلاگ این قالبیت را دارند که با قرار دادن عبارت [Windows] بین تگ به کاربر سیستم عامل را نشان میدهد. اما سیستم هایی که این قابلیت را ندارد و یا بلفرض مثال HTML ساده هستند چی؟ در ادامه پاسخ این سوال را خواهید گرفت

چطور میشود سیستم عامل کاربر را نمایش داد؟

برای نمایش سیستم عامل کاربران ترکیب زبان ها به کمک ما میاند. کد نمایش سیستم عامل کاربر را ما در اینجا با استفاده از جاوا اسکریپت پیاده سازی میکنیم. لازم به ذکر است که شما میتوانید با همین روند در PHP نیز اجرا کنید.

در قطعه کد بالا ؛ من با استفاده از یک دستور شرطی if-else تعریف کردم که اگر سیستم عامل ویندوز بود تصویر windows.png ، اگر مکینتاش بود mac.png  ، اگر لینوکس بود linux.png و اگر غیر از این ها بود unknown.png را نمایش بده. و در آخر تابع را فراخوانی برای نمایش کردم.

حالا کد نمایش سیستم عامل کاربر آماده شده و آن را در هر کجایی که تمایل دارید از قالب سایتتون به نمایش در بیاد، بین تگ <script> قرار دهید.

یادتون باشه که من تصویر خاصی براش مطرح نکردم و فقط به صورت نمونه قرار دادم. خودتون میتونید یا متن بنویسید و یا عکس قرار بدید.

ShortLink:   http://naz-skin.ir/?p=1698